KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8515061
nr 851 5061
Emil Lindgren
(1866-1940), Sverige
Oljemålning, Emil Lindgren (1866-1940), signerad, daterad 1930, Läsande flicka i folkdräkt, 88 x 71
Emil Lindgren, född 1866 i Stockholm, död 1940, svensk målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
tisdag 8 oktober 2013
kl 06:57:20
Emil Lindgren
Läs mer om Emil Lindgren